מנוע ההזמנות בטעינה...
בריכה ואוהלים במתחם הקמפינג

רמת הגולן היא ללא ספק מהאזורים המרהיבים והיפים ביותר לטייל בהם בארץ, בפרט כאשר מדובר בטיולים למקורות מים. לא חסרים כאלו ברמה, כולל מגוון רחב של מעיינות בגולן בהם ניתן להשתכשך יחד כל המשפחה וליהנות ממים צלולים ומרעננים.

קשת יהונתן מספק את המיקום המושלם והאולטימטיבי לשהייה ואירוח כאשר מגיעים לטיול מעיינות בגולן, בין אם מדובר בכמה ימים של מעבר בין מעיינות רבים ושונים ובין אם חופשה ב"איזי" עם כוונה לבקר במעיין אחד או שניים בקרבת מקום. אילו מעיינות קיימים בגולן, כאלו שכדאי מאוד להכיר ולשקול להגיע אליהם במהלך החופשה שלכם ברמה?

מרכז הרמה, צפונה ודרומה – מעיינות בגולן שכדאי להכיר

רמת הגולן היא אחד המקומות העשירים ביותר במקומות מים, בפרט נחלים, נביעות ומעיינות, בארץ ישראל. להלן רשימה חלקית של מעיינות בגולן שכדאי להכיר, מחולקת על פי אזורים כלליים – צפון הגולן, מרכז הרמה או חלקה הדרומי:

מעיינות בצפון הגולן – בצפון הרמה ניתן למצוא כמובן את עין חרמון, עין מוקש ואודם (באזור תמצאו גם את יער אודם, בו מומלץ במיוחד לבקר גם עם ילדים. במקום פעילויות מודרכות וסביבה טבעית מרהיבה שכדאי לחוות). כמובן שאת הביקור בעין חרמון ניתן לשלב גם עם ביקור באתר עצמו – יעד מומלץ לכל אורך השנה, גם (ואולי בעיקר) בקיץ!

מעיינות במרכז הגולן – מושב קשת, ובפרט אנחנו במתחם קשת יהונתן, ממוקמים כמובן במרכז הרמה, בקרבה נוחה לכל אזוריה וחלקיה השונים. ספציפית בקרבת מקום, כמו גם באזור מרכז הרמה באופן כללי, ניתן גם כן למצוא לא מעט מעיינות אליהם תוכלו להגיע בדרך כלל בכמה דקות נסיעה בלבד (מתחת לחצי שעה). בין מעיינות מרכז הרמה ניתן למנות את פארק הירדן (קרוב ליישוב חד נס ולכנרת וכולל כמה מעיינות ונביעות שונות), עין אורחה (ג'וחדר), עין אמפי, עין עלמיין, מעיינות עדן (סלוקייה), בריכת אניעם בעין תות ועין ידידיה. בכל אחד מהמעיינות האלו הסביבה המקומית מעט שונה, וניתן למצוא על כל אחד מהם מידע בנפרד ברשת כמובן.

מעיינות בדרום הגולן – דרום הרמה הוא גם כן אזור עשיר ביותר במעיינות ומקורות מים טבעיים, והוא כולל כמובן את הכנרת עצמה, על שלל חופיה השונים. מבחינת מעיינות באזור ניתן להגיע לעין אי"ה שבמיצר, עין שוקו, עין פיק, מעיין כנף (דיר זיז) ועוד.

זוהי רק רשימה חלקית כמובן של מעיינות בגולן. כפי שניתן להיווכח, לא חסרים מעיינות ומקורות מים טבעיים ברמה, בכל אחד מחלקיה ואזוריה. מ"קשת יהונתן" תוכלו לצאת מדי בוקר לטיול בכמה מעיינות שונים, לשלב אותם עם מסלולי טיול רגליים או לרחוץ במעיינות ולא הרבה יותר מזה, ולחזור בצהריים, אחר הצהריים או לקראת ערב בנסיעה קצרה יחסית. כך תוכלו לשהות ולנפוש בתנאים הנוחים והמפנקים ביותר, אך עדיין להיות כל יום בטבע המרהיב של רמת הגולן, ובמעיינות היפיפיים של חבל ארץ זה.

להזמנות ופרטים נוספים